Четвер, 02.04.2020, 06:15
Кузьминецька загальноосвітня школа І - ІІ ступенів 
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу


Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
До річниці Тараса Шевченка

      

z
Міні-чат


Патріотичне виховання - це сфера духовного життя,

яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і

ненавидить людина, яка формується .

(В.О. Сухомлинський)

          Ми - частина великого народу, великої історії, великої землі... Знати свою історію, козацьку славу, звитяжні подвиги земляків - обов'язок громадянина України, справжнього патріота. Свято берегти пам'ять, полягти за долю Батьківщини за її незалежність ... Знати і любити рідну мову, бо як писав В.О. Сухомлинський: «Людина, яка не любить мови рідної матері, якій нічого не промовляє рідне слово, - це людина без роду і племені».

Завдання національно-патріотичного виховання:

  • розвиток у суспільстві високої соціальної активності, громадянської відповідальності, духовності, становлення громадянського суспільства, що складатиметься з громадян, які володіють високою свідомістю та здатністю проявити її в повсякденній діяльності з забезпечення сталого розвитку;
  • утвердження у суспільстві поваги до культурного та історичного минулого України;
  • створення і забезпечення реалізації можливостей для повноцінної соціалізації молодих громадян, більш активного залучення їх у вирішення соціально-економічних, культурних, правових, екологічних та інших проблем, як загальнодержавного так і місцевого значення;
  • виховання молодих громадян у дусі поваги до Конституції країни, законності, норм суспільного та колективного життя, створення умов для забезпечення реалізації конституційних прав людини та її обов’язків, громадянського та професійного обов’язку;
  • розвиток відчуття у громадян почуття гордості, глибокої поваги до символів держави – Герба, Прапора, Гімну України, іншої загальнодержавної та регіональної символіки, історичних святинь, гордості за країну, а також за окремі регіони та міста;
  • створення умов для посилення патріотичної направленості телерадіомовлення та інших засобів масової інформації при висвітленні подій та явищ суспільного життя, активна протидія антипатріотизму, маніпулюванню інформацією, фальсификації історії України;
  • формування расової, національної, релігійної терпимості, розвиток дружніх відносин між представниками різних етнічних груп.

        Важливою рисою патріотизму є турбота про благо народу. В Україні на сучасному етапі патріотизм передбачає: сприяння становленню й утвердженню Української держави як правової, демократичної країни.

        У справі патріотичного виховання школярів важливу роль відіграє ознайомлення учнів з бойовими подвигами, працею людей свого села, району, області, республіки і всієї країни, з досягненнями передовиків виробництва. Наша дійсність дає безліч прикладів патріотизму, які слід використовувати у навчальній роботі. В справі виховання патріотизму велика роль позакласної роботи.

        Виховання громадянина має бути спрямованим на розвиток патріотизму, національної самосвідомості, культури міжетнічних відносин, планетарної свідомості, правосвідомості, політичної культури, дбайливого ставлення до природи, моральності, культури поведінки особистості.

       Патріотизм постає як глибоке громадянське почуття, змістом якого є любов до свого народу, Батьківщини, усвідомлення своєї причетності до історії, традицій, культури свого народу, вболівання за його майбутнє.
       Завдання формування всебічно розвитий особистості школяра, комплексного підходу до постановки всієї справи виховання вимагають, щоб позаурочна виховна робота являла собою струнку цілеспрямовану систему. Її створення – найважливіший результат зусиль педагогічного й учнівського колективів.

       Одним з головних педагогічних принципів школи є єдність навчально-виховного процесу, тому позакласна робота повинна бути органічно пов'язана з уроком.

       Різноманітні форми позакласної роботи з патріотичного виховання сприяють чіткому усвідомленню учнів молодших класів того, що вони належить до своєї держави України, знають традиції свого народу, що вони є патріотами своєї Батьківщини, що вони національно свідомі громадяни, що вини знають історію і шанують ветеранів ВВВ.

      Позакласні виховні заходи, спрямовані на розвиток патріотичних почуттів, метою проведення визначають знання учнів з історії української державності й громадянства, культури народу, його традицій, філософії попередніх поколінь.

     Найголовнішою прикметою українського виховного ідеалу є патріотизм, почуття обов'язку і честі, людської гідності і волелюбства. Учні пізнають свою сучасну Державу Україну, її звичаї, традиції, символи, шанують пам'ять загиблих у роки ВВ війни, вчаться бути гідними захисниками своєї Батьківщини.

Зустріч з інструкторами військово -  патріотичного клубу «Гарт» 

День Гідності та Свободи

День Соборності України

Вони загинули за Україну

Шаховий турнір пам’яті загиблих земляків

Урок Мужності «Хоробрі серця»

Всім серцем любіть Україну свою

Зустріч з воїном АТО Романом Козинцем

Пам’яті героїв

Доки пам'ять живе, доти живуть герої

 

 


 kuzmyntsischool © 2020