Середа, 03.06.2020, 07:12
Кузьминецька загальноосвітня школа І - ІІ ступенів 
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу


Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
До річниці Тараса Шевченка

      

z
Міні-чат


Герой нашого часу

Путаненко Василь Миколайович народився 8 червня  1976 року в селі Кузьминці, Кагарлицького району, Київської області. В 1991 році закінчив Кузьминецьку загальноосвітню школу І-ІІ ступенів та вступив навчатися до Ржищівського Професійно-технічного училища № 28, де в 1994 році отримав диплом за професією тракториста-машиніста широкого профілю , водія автомобіля.

За період навчання зарекомендував себе сумлінним, дисциплінованим студентом . Старанно виконував свої навчальні та громадські обов`язки . Путаненко В. М був вимогливим до себе , ввічливим , вихованим по відношенню до інших, чесною та порядною людиною.
З 1994 по 1996 рік проходив військову підготовку в м. Гайсен, після чого проходив службу в повітряних військах в Криму (с. Багрево)
Після закінчення служби з 1996 по 2003 рік працював трактористом КСГП «Славутич» с. Кузьминці. Після ліквідації господарства працював у ФГ «Вікторія» с. Великі Пріцьки, машиністом-бульдозеристом у ТОВ «Кузьминецький цегляний завод». З грудня 2011 року до мобілізації працював у ПрАТ «Лагода» охоронцем. Був працьовитим , відповідальним, мав багато друзів, поважав батьків. Був одружений . Дружина Путаненко Ольга Миколаївна.

4 серпня 2014 року був призваний через Кагарлицький РВК у В/Ч 1789 (40 Васильківська повітряно-тактична бригада)
30.03 2015 був відряджений до В/Ч А0704 з подальшим направленням для виконання завдання в зоні проведення антитерористичної операції , для організації проведення ротації особового складу зведеного загону повітряних сил збройних сил України в зоні АТО.

6.04.2015 року вибув із В/Ч А0704 і був відряджений до складу зведеного загону повітряних сил збройних сил України для проведення планової ротації та виконання завдання в зоні проведення АТО ( в польових умовах).
        6.04.2015 року прибув у розпорядження керівника сектора «Б» , в складі зведеного загону повітряних сил збройних сил України для виконання завдань в зоні проведення АТО території бувшої В/Ч 775 окремої радіолокаційної роти ( Висота 228 ), поблизу населеного пункту Авдіївка, Ясиноватського району, Донецької області.

Загинув 13.04.2015 під час чергового обстрілу українських позицій поблизу м.Авдіївка , Ясиноватського району, Донецької області. В ході виконання поставлених завдань, при веденні бою, гідно виконував свої службові обов`язки та накази командира зведеного загону повітряних сил збройних сил України, відповідно до вимог військових статутів та інших нормативно-законодавчих актів України.

Друзі згадують Василя, як життєрадісну, привітну, добру, щедру людину.
        Указом Президента України №573/2015 «Про відзначення державними нагородами України» сержанта  Путаненка Василя Миколайовича За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі посмертно нагороджено орденом за «Мужність» ІІІ ступеня.

DSCF2902Земля Кагарличчини знову зустрічає свого земляка в домовині. Вкотре смерть торкнулася не лише однієї сім’ї, а й цілого села, району...

12 вересня у Кузьминцях провели в останню дорогу Василя Путаненка. Попрощатися із загиблим сержантом прийшли родичі, друзі, бойові побратими, керівники і працівники районної та сільської влади, земляки, жителі району. Усі вони вийшли на дорогу, утворивши кілометровий людський коридор, щоби віддати шану Василеві. Прийшли всі — і дорослі, і діти. Прощатися з воїном люди йшли до опівдня. А вже о 12 годині настоятель православного храму святого Архістратига Михаїла в с.Панікарча ієрей Іоанн відправив заупокійну літію, після чого траурна процесія пройшла селом. Труну з тілом Василя Путаненка несли на руках військово-

службовці Збройних сил України. Хоронили воїна на сільському кладовищі.

DSCF2929Під час траурної процесії виступили голова села Антоніна Рогозовець, голова районної ради Віктор Бевз, голова районної громадської організації “Спілка учасників АТО” Михайло Лисенко, т.в.о командира частини по роботі з особовим складом 40-ї Васильківської бригади тактичної авіації майор Олег Діденчук, районний військовий комісар підполковник В’ячеслав Харчевський.

Висловлюючи співчуття матері та рідним Василя Путаненка, Антоніна Рогозовець, зокрема, наголосила: “Василь народився в нашому селі, тут навчався, жив, працював. Він був добрим. Таким і залишиться в нашій пам’яті назавжди. Василь заслуговує на те, щоб його ім’я було увічнено і в нашому селі, і в районі. Його ім’ям вже названо вулиці в Кузьминцях і Кагарлику.

Нам же залишається молитися за спокій його душі та просити Бога вберегти тих воїнів, хто зараз воює на Сході”.

Життя людини важко вкласти в сухі рядки, та й слів буває не знайдеш... А про Василя слова самі складаються. «Золота людина», - кажуть про нього люди. Руки золоті, і серце таке саме. За що не брався – все виходило, як годиться. І людям у допомозі не відмовляв.

Бойові побратими, які приїхали попрощатися зі своїм товаришем, охарактеризували Василя, як відважну, мужню, відповідальну та справедливу людину, патріота і захисника своєї держави.

Він любив життя і прагнув змінити його на краще. Та, на жаль, воно обірвалося в 39 років.

Поховали сержанта Василя Путаненка з усіма військовими почестями.

Слава героям!

Пам’яті загиблого воїна

У вівторок на фасаді кузьминецької школи увічнили пам’ять колишнього учня закладу, сержанта Василя Путаненка.

DSCF4474Участь в церемонії відкриття пам’ятної дошки взяли голова райдержадміністрації Віктор Коляда, голова райради Іван Семцов, начальник відділу освіти РДА Надія Омельченко, Кагарлицький районний військовий комісар підполковник В’ячеслав Харчевський, сільський голова Антоніна Рогозовець, заст.командира військової частини по роботі з особовим складом підполковник Віталій Махиня, заст. командира загону майор Олександр Продан, голова районної громадської організації “Спілка учасників АТО” Михайло Лисенко, голова Ржищівської спілки учасників АТО Оксана Акутіна, рідні, близькі, друзі та колеги солдата, військовослужбовці, школярі, педагоги, односельці.

- Ми всі не вірили до останнього, доки Василя не привезли в село. Не стало частинки нас. Він для нас був хорошим другом, завжди був життєрадісним, скромним. Ми завжди будемо пам’ятати його. Він - наш Герой! - наголосила голова села Антоніна Рогозовець.

DSCF4486- 358 синів кагарлицької землі беруть участь в АТО, - зазначив голова РДА Віктор Коляда. - На сьогодні, на щастя, вже 155 бійців повернулися до своїх рідних та близьких. З них, на жаль, 31 з пораненням, 5 отримали інвалідність. Але, на жаль, 4 наших земляки вже ніколи не повернуться до своїх сімей, серед них і Василь Путаненко. Відкриття цієї дошки є не тільки вшанування пам’яті героя, але і нагадування усім нам та нашим нащадкам, як ми повинні любити свою Батьківщину, і робити все можливе для її процвітання та збереження миру. Іноді навіть ціною свого життя, як це зробив Василь Путаненко.

Народився Василь 8 червня 1976 року. Після закінчення Кузьминецької ЗОШ навчався у Ржищівському професійно-технічному училищі №28, де в 1994 році отримав диплом за професією тракториста-машиніста широкого профілю, водія автомобіля. Після служби в армії працював трактористом у КСГП “Славутич” (с.Кузьминці), згодом - у ФГ “Вікторія” (с.Великі Пріцьки), машиністом-бульдозеристом у ТОВ “Кузьминецький цегляний завод”, охоронцем ПрАТ “КФ “Лагода”. 4 серпня 2014 року був мобілізований для участі в АТО.

Загинув 13 квітня 2015 року під час мінометного обстрілу поблизу м. Авдіївка Донецької області.

Указом Президента України нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).

Почесне право відкрити пам’ятну дошку надали голові райдержадміністрації, учаснику АТО, Віктору Коляді і бойовому побратиму загиблого - Роману Заїці.

Завершилася церемонія піснею “Нам потрібне мирне небо”, яку виконали учні сільської школи. З вуст дітей слова пісні звучали, немов наказ до людей, які творять сьогодні нашу історію, які відповідальні за майбутнє країни.

  

 

 

 

 

 


 kuzmyntsischool © 2020