
Учнівські зошити

Зошитів в кружечок бути не може
Погані зошити можуть виявитися згубними для зору і першокласника, і дітей старшого віку, адже саме в підлітковому віці діти намагаються купити зошити незвичайні, особливо яскраві, щоб здивувати однолітків. А це не завжди на користь. Хоча вибрати хороші і безпечні зошити не так складно, треба тільки уважно придивитися до товару, а не до цінника.
Окрім відповідності до ДСТУ зошити повинні мати ще й гігієнічний сертифікат та знак відповідності, але ці документи споживач рідко запитує у продавця. На ринку завжди були дешеві підробки.Тому важливіше запам'ятати нескладні візуальні правила вибору.
По-перше, ДСТУ передбачено лініювання зошитів тільки 6 видів: - в одну смужку, - в дві смужки, - в косу смужку, - в клітинку розміром 5х5 мм, - в клітинку розміром 7х7 мм.
По-друге, лініювання не має бути яскравим - це дратує очі і дійсно може привести до проблем із зором.
По-третє, папір теж повинен відповідати ДСТУ, мати строго певну щільність і білизну. Досить часто у продажу попадаються дешеві зошити, виготовлені з газетних сортів паперу. Такий зошит здоров'я не зіпсує але нерви може розхитати здорово - авторучка папір рве, чорнило розпливається, та і сірий фон не робить написану шкільну роботу привабливою. Подібні зошити самі по собі можуть назавжди відохотити школяра до навчання, так що вирішуйте самі що вам важливіше − сумнівна економія або інтерес дитини.

|