Понеділок, 22.10.2018, 08:46
Кузьминецька загальноосвітня школа І - ІІ ступенів 
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу


Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
До річниці Тараса Шевченка

      

z
Міні-чат


Сімейно - правова відповідальність 

     Питання належного виховання дітей, досягнення порозуміння між батьками і дітьми завжди були важливими й актуальними. У статті 51 Конституції України зазначено, що батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття.  Зміст виховання, відповідальність батьків за розвиток у сім'ї визначає стаття 59 Закону України ,,Про освіту”:  Виховання у сім'ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. За невиконання або неналежне виконання обов'язків щодо виховання дітей батьки можуть бути притягнені до різних видів юридичної відповідальності.

      Адміністративна відповідальність. Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, - тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного (17грн.) до трьох (51грн.) неоподаткованих мінімумів доходів громадян (стаття 184 КУпАП).

       Доведення неповнолітнього до стану сп'яніння його батьками, особами, які їх замінюють, або іншими особами,- тягне за собою накладення штрафу від шести (102грн.) до восьми (136грн.) неоподаткованих мінімумів доходів громадян (стаття 180 КУпАП).

       Кримінальна відповідальність. Злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки,- карається обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк (166 ККУ).

       Використання батьками або особами, які їх замінюють, малолітньої дитини для зняття жебрацтвом (систематичного випрошування грошей, речей, інших матеріальних цінностей у сторонніх осіб),- карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк (ч.1. ст.150- ККУ).  

      Втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, у пияцтво, у заняття жебрацтвом, азартними іграми,- карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років (ч.1. ст.304 ККУ).

  


 kuzmyntsischool © 2018