Вівторок, 23.01.2018, 13:18

До річниці Тараса Шевченка

z
Міні-чат

Село Кузьминці було засноване в 1754 році. Площа загальної території – 589 га.

Розташовані села поблизу мальовничого містечка Ржищів, яке розміщене в 80-ти кілометрах на південний схід від міста Києва по річці Дніпро. Села Кузьминці та Панікарча межують між собою. По їхній території протікає невелика річка Леглич, яка впадає в р. Дніпро.

В с. Кузьминцях була однокласна церковно-парафіальна школа, яка складалась з трьох груп, заснована у 1890 р.

Школа розміщувалась у звичайній селянській хаті. Вчителями працювали: Іларій Попович, Калина Ковальська, Тищенко, Мущінський.

Після революції 1917 р. в с. Кузьминцях у 1920 році була організована чотирикласна початкова школа. Вона розміщувалась в конфіскованому панському будинку Кочкавського. Першим завідувачем школи був не педагог, але людина грамотна, житель села Кузьминець Горбаченко Григорій Герасимович. Пізніше завідувачем був учитель Воробйов. Працювали учителями: Прохоренко Г.О., Шаповал П.К.

В час німецької окупації приміщення школи зайняли під житло приватні особи, а школа не працювала. Після звільнення села від окупантів робота школи була поновлена.

До 1917 року в селі Панікарча була церковно-приходська школа, яка складалась з трьох класів. Першим завідувачем школи був Моштенко К.М. Разом з ним працювали Іщенко А.Г., житель с. Панікарча і Коба Г.А. Після Муштенка завідувачем школи був Бусленко М.І. З 1934 року початкова школа була перетворена в семирічну. Першим директором її був Побірайко М.Д., житель с. Панікарча, який загинув пізніше на фронті у роки ВВв.

Після ньго був директором Трипис О.П., який проживав в м. Ржищів.

У 1928-1929 навчальному році в школі утворилася піонерська організація. Головним завданням її діяльності була боротьба за міцні знання і свідому дисципліну. Піонери навчали грамоти дорослих, розповсюджували літературу, розносили виборцям під час виборів до Рад картки, збирали і передавали на будівництво нових заводів металевий брухт, допомагали дорослим збирати врожай, і проводити боротьбу з шкідниками сільського господарства.

З 1930 по 1940 роки ще активніше розгортається піонерська робота. В школі, в кожному класі, організовуються піонерські загони, починаючи з третього класу. Активним організатором піонерської роботи був комсомолець Путієнко Іван Григорович. Піонери складають норми на значок «Будь готовий до праці і оборони», широко розгортають гурткову роботу, а також художню самодіяльність.

В 1935 році в школі утворилась комсомольська організація. Першими комсомольцями були: Путієнко Софія, Шевченко Ганна, Путієнко Іван Григорович. Комсомольці допомагали вчителям виховувати юних піонерів, приймали участь в організації колективного господарства.

В роки Великої Вітчизняної війни приміщення школи було зруйноване фашистами, і навчання не проводилося. Після звільнення від німецьких загарбників в с. Панікарча у лютому 1944 р. почалося навчання. Директором школи була Марченко О.Т. В зв’язку з тим, що не було приміщення для семирічної школи, вона була перетворена в початкову школу. А учні, які мали бажання закінчити семирічну школу, ходили в м. Ржищів, а частина в с. Юшки.

У 1958 році силами громадськості села та батьків було збудоване приміщення школи і за клопотанням батьків була відкрита семирічна школа. У 1961 р. школа перейшла з семирічної на восьмирічну.

В післявоєнний період піонерська організація школи включилась у всенародну справу відбудови народного господарства. В цей час розгортається рух юних туристів. Піонерські загони разом з комсомольцями допомагають колгоспові у збиранні урожаю, доглядають за садом, знищують шкідників садів та городів.

Значне місце в роботі піонерської організації посідало піклування піонерів про наймолодшу зміну – жовтенят. Учні 5-8 класів брали шефство над жовтенятами – першокласниками, організували з ними ігри, стежили за їхнім навчанням, допомагали виготовляти розрізну азбуку і палички для лічби. Піонерія школи, як і всієї країни, розгорнула широкий рух за звання загонів – супутників семирічки під гаслом «Піонери – Батьківщині».

В дружині, яка носить ім'я Зої Космодем’янської, було створено «Зону піонерської дії», у якій піонери доглядали за зеленими насадженнями, працювали в дитячих яслах ім. Енгельса.З цієї школи вийшов перший учитель, що закінчував Панікарчанську початкову школу – Шаповал П.К., який довгий час працював у цій школі.

З 1965 р. по 1971 р. – за п’ятиріччя – Панікарчанську восьмирічну школу закінчив 101 учень. З них закінчили

• технікуми – 22 учні,
  • середню школу – 31 учень,
  • професійно-технічні училища – 48 учнів,
  • заочну середню школу – 13 учнів.

У 1974 – 1975 навчальному році в школі навчалось 16 учнів, об’єднаних в один комплект - 3 класи.

У 1977 р. в селі Кузьминці було збудовано нову двоповерхову школу з просторими коридорами та світлими класами. З тих пір у цій школі навчаються діти з обох сіл – Кузьминці і Панікарча. Першим директором нової школи був Пасльон Іван Йосипович, житель м. Ржищева, у 1982 році директором школи став Набок Микола Васильович, з 1985 року і до вересня 2003 року директором школи працювала Уманчик Тетяна Дмитрівна, відмінник народної освіти. У 2003 році на місце директора школи був призначений вчитель трудового навчання та ДПЮ Великопріцьківської загальноосвітньої школи Довгополий Віктор Михайлович, який і на даний час працює директором школи.

kuzmyntsischool © 2018